To już ostatni dzwonek na zakup prezentów. Jeżeli jeszcze ktoś się waha lub nie wie, co kupić to może lniany podarunek będzie strzałem w dziesiątkę!

Upominki „hand made”

Z roku na rok rośnie zainteresowanie wyrobami typu „hand made” (czy może „typu rzemieślniczego” – określeniu bliższemu naszemu językowi i tradycji). Oczywiście największą wartość mają te prezenty, które zrobione są własnoręcznie. Jednak nie każdy ma do tego talent, czasami brakuje czasu czy inspiracji. Można wówczas sięgnąć po wyroby zrobione przez innych, w limitowanych seriach. Z materiału lnianego wykonuje się przepiękne ozdoby, które mogą być dekoracją choinki czy podkreślać aranżację świąteczną domu. W prezencie można wręczyć dzieciom lniane zabawki, a dorosłym czapkę lub mitenki.

Opakuj prezent w woreczek lniany!

Zakupione lub zrobione własnoręcznie prezenty mogą mieć oryginalne opakowanie w postaci woreczka lnianego. Jest to rozwiązanie ekologiczne i praktyczne. Woreczek można później wykorzystać do przechowywania różnych produktów spożywczych, rzeczy lub jako torebka na zakupy. W takim przypadku sam woreczek może stać się prezentem.

Lniana aranżacja stołu świątecznego

Użycie lnianych materiałów do udekorowania stołu na święta jest wyrazem dostrzeżenia natury w naszym otoczeniu. Mamy na rynku spory wybór obrusów, bieżników, serwet i serwetek lnianych. Ich kolorystyka i wzory powinny zadowolić odbiorców o różnych gustach. Są wśród nich tradycyjne, wielobarwne wzory z motywami roślinnymi ostrokrzewu czy gwiazdy betlejemskiej. Znajdziemy także eleganckie jednokolorowe nakrycia, z delikatnymi obszyciami lub haftami. Dla wytrawnych koneserów prawdziwego, naturalnego lnu oferuje się nakrycia z sugestią NIE PRASOWAĆ, bo takie przybliżają do natury najbardziej. Każdy, więc może dla siebie czy na prezent wybrać taki zestaw, który spełni jego wyobrażenia o pięknie świątecznego stołu.

Lniane dodatki w kuchni

Przydadzą się do wycierania i polerowania szczególnie naczyń szklanych i ceramicznych. Mowa o lnianych ściereczkach kuchennych, których niejedna gospodyni pożąda. Podobnie jak w przypadku obrusów asortyment ściereczek jest równie duży i zróżnicowany. Świetnie nadają się na prezenty, podobnie jak fartuszki, rękawice czy podkładki kuchenne.

Odpocznij otulony lnem!

Po obfitych posiłkach świątecznych wskazany jest ruch. Niezależnie od pogody trzeba się wybrać chociażby na spacer, otulając się lnianym szalikiem. Poczujemy się wtedy odprężeni, zrelaksowani, pełni radości. Nic tak nie poprawia humoru jak odrobina aktywności fizycznej, a potem łyk gorącej herbaty wypijanej powoli pod lnianym kocem i kolorowy sen w pościeli z lnu. Tego życzę Wam na święta i w Nowym Roku!

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

https://pixabay.com/pl/

 

Share: